DOLGU

YÜZDEKİ ÇİZGİLERE YAĞ VE DOKU KOKTEYLİ ENJEKSİYONU

Yüzdeki çizgiler nasıl oluşur ve tedavileri:


Yıllar ilerledikçe yüzümüz yerçekimi, güneşe maruz kalma (ultraviole ışınları) ve milyonlarca defa yapılan yüz mimikleri (gülümseme, çiğneme, yüzü buruşturma kaş çatma, ıslık çalma, sigara içme hareketi) ve sigaranın olumsuz etkileri sonucunda meydana çıkan etkileri sergilemeye başlar. Deri altında yerleşik olan ve cildimizi genç, canlı ve diri gösteren yapılar giderek parçalanmaya başlayarak gülme çizgileri, tebessüm çizgileri ve göz etrafında kaz ayağı olarak isimlendirilen deri altındaki kas hareketlerinin neden olduğu derin çizgileri oluştururlar.
Yumuşak doku dolgu maddeleri bu çizgi ve kırışıklıkları doldurarak cilde daha düzgün daha genç bir görünüm kazandırırlar.

Deri altına enjekte edildiğinde bu dolgu maddeleri kırışıklıkları ve yüzün çöken kısımlarını doldurarak şişirirler. Ayrıca dudaklara ve yanaklara dolgunluk sağlarlar. Enjekte edilebilir dolgu maddeleri tek başlarına, cilt yenileme işlemleri ile birlikte veya “yüz germe (face lift)” gibi daha radikal girişimler ile birlikte uygulanabilir

Uygulanan Yöntemler:

Enjekte edilen dolgu maddeleri derin yüz çizgilerinin, kırışıklıkların, katlantıların, çökük yanakların, derideki lokal çöküntülerin ve bazı tipteki skarların doldurulmasına yardımcı olurlar. Bunun dışında dudakların daha canlı, kıvrımlı veya kalın görünüme kavuşması için de kullanılabilirler. Ayrıca elmacık kemikleri, çene ucu ve alın bombeliği için kullanılabilir. Dolgu maddeleri bazı kimselerde görülen ağız kenarında radier çizgiler gibi ileri derecedeki derin çizgilerde yeterli olmayabilir.



Yüz ve alında normalden daha aktif kas hareketleri sonucu veya normalden daha gevşek bir cilt yapısı nedeni ile oluşan derin katlantılar alın germe veya yüz germe gibi kozmetik cerrahi girişimlerle daha etkin bir şekilde tedavi edilebilirler. Dolgu maddeleri ayrıca yüzdeki cerrahi girişimlere ek olarak kullanılabilir. Ancak tek başına dolgu maddeleri yüz konturunda cerrahinin oluşturabildiği kadar ciddi bir değişiklik yaratamaz.


Kırışıklıklarınızdan ve yaşlılık çizgilerinden kurtulmak istiyorsanız, ihtiyaçlarınızı karşılayacak yeni bir çözüm bulunmaktadır.Tedavi Restylane (hayvansal kaynaklı olmayan hyalüronik asit) cilde enjekte edilerek gerçekleştirilir ve önceden test yapma ihtiyacı olmadığı için yarım saatten daha az bir sürede işlem tamamlanır. Hyalüronik asit vücutta doğal olarak zaten bulunmaktadır ve bu yüzden zamanla erir.
Hyalüronik asit tüm canlı organizmalarda mevcuttur. Cildinizde hacim yaratarak sağlıklı ve genç bir görünüm verir. Restylane kristal-berrak bir jel formunda hyalüronik asit içerir ve çiltteki kırışıklıkları doldurur. Cilde nüfus ettiği andan itibaren vücudun kendi hyalüronik asidi ile beraber çalışır ve hacim yaratmak için güçlerini birleştirirler.

Doğal güzelliğin en önemli gerekliliği sağlıklı bir cildi yıllar boyu devam ettirebilmektir. Eğer vücudunuzda bir dolgu maddesi varsa vücudunuzun doğal dengesini rahatsız etmemek çok önemlidir.

Hyalüronik asit dokuya doğal olarak yerleştirilir ve oksijen ile hormon gibi önemli besleyici maddelerin serbest geçişine olanak verir. Jelin katmanları arasında hücreler de rahatça dolaşabileceği için Hyalüronik asit vücutta olduğu sürece sağlıklı bir cilt elde edilmiş olur.
Hyalüronik asitin su bağlama kapasitesi eşsizdir ve moleküller çözüldüğünde bile suya dönüşür ve vücudumuzdan hiçbir iz bırakmadan ayrılır.


Kalıcı cilt altı dolgu maddelerine nazaran hyalüronik asit tedavinin etkisi bittiğinde size daima bir seçenek bırakır. Çünkü önümüzdeki yıllarda güzellik kavramının nasıl olacağını kimse bilemez. Ayrıca yüzümüz devamlı değişmektedir ve güzellik periyodik olarak bakım ihtiyacını belirlemekle devam edebilir.

Hyalüronik asit tedavisinin etkinliğinin ne kadar süreli olacağı kişiden kişiye değişir. Cildin yapısı, hayat tarzı ve yaş ile kişi tarafından talep edilen düzeltmenin derecesi gibi bir çok faktöre bağlıdır. Ancak tedavi edilen hastaların çoğunda 6 ay boyunca etki % 50-80 oranında devam etmektedir. Pek çok kişi ilk tedaviden bir yıl sonra yeniden yaptırma ihtiyacını hissetmiştir.

Hyalüronik asitin en büyük avantajı doğal güzelliğinizi ihtiyacınız olduğu zaman yerine koyabilmenizdir. İlk uygulamadan sonra yine istediğiniz zaman yaptırabilirsiniz.

Tedavi yaklaşık 30 dakika sürer ve sonuç hemen alınır.Kırışıklıkları düzeltirken acıyı önlemek için özel bir şey yapılması genelde gerekmez, ama gerekirse uygulamadan evvel anestezi sağlayacak bir krem uygulanabilir. Tedavinin hemen ardından tedavi edilen alan hafif kırmızı ve şiş olabilir. Bu enjeksiyonun normal sonucudur ve bir veya iki günde kaybolur. Diğer oluşabilecek reaksiyonlar çok nadirdir; 2000 kişiden 1 kişide tedavi edilen bölgede veya yakınında tedaviden haftalar sonra geçici şişkinlik, kızarıklık hissetmiştir.

Hizmetlerimiz

Bize Ulaşın! CV'nizi Gönderin!
Anasayfa / Kurumsal / Hizmetlerimiz / Kozmetik Ürünler / Haberler / Resim Galerisi / Kampanyalar / İnsan Kaynakları / İletişim